Speciale kruiswegviering in Akersloot en Uitgeest.

De goede week is de laatste voorbereiding voor Pasen.

Als voorbereiding wordt elke vrijdag de kruiswegviering gehouden.

De kruiswegviering op vrijdag in de vijfde vastenweek wordt een speciale viering.

U kunt als het ware de kruisweg, die Jezus is gegaan, meebeleven.

 

De kruiswegstaties worden voor in de kerk op een scherm geprojecteerd.

De meditaties worden afgewisseld met gezangen die gezongen worden door een speciaal samengesteld koor van ca 30 zangers.

 

De muziek die wordt gezongen is afkomstig uit de Mattheus Passion van Bach, het requiem van Faure, en verder gezangen van G.B.Martini, K.Jenkins, J.Krom en Th.Dubois aangevuld met enkele bekende gregoriaanse gezangen.

Het koor bestaat uit zangers van St.Caecilia (Akersloot), Laus Deo (Uitgeest) aangevuld met een aantal gastzangers. De leiding is in handen van Cora de Lange, de orgelbegeleidingen zijn van Ria Pijlman.

 

De afbeeldingen zijn van de indrukwekkende kruiswegstaties in Lourdes. Deze staties zijn van de hand van de bekende beeldhouwer Raffi. Deze staties zijn ingewijd in 1912. De gietijzeren beelden hiervan zijn 2 meter hoog!

 

Er worden twee van deze vieringen gehouden op vrijdag 31 maart om 15.00 uur in de kerk van Maria geboorte in Uitgeest, en op vrijdag 7 april (goede vrijdag) in de Jacobuskerk in Akersloot. U bent van harte welkom!